Над цим питанням, напевно, замислювався кожний власник. Корми складаються з тих самих продуктів, які мають бути в раціоні ваших тварин. Головними складовими на першому місці стоять :
- Білки (м’ясо, субпродукти, протеїни)
- Жири (рослинні та тваринні)
- Вуглеводи ( злакові, картопляні)
- Клітковина (продукти рослинного походження)
- Вода
Але цього буде замало для здорового та повноцінного харчування. Щоб сухі корми повністю складали раціон, туди додають такі корисні компоненти як :
- Комплекс вітамінів
- Мінеральний комплекс
- Антиоксиданти
- Пребіотики і пробіотики
Для того, щоб корми тривалий час зберігались на полицях магазинів, або у вас вдома, туди також додають консерванти, аби корми не псувались.
Кожен виробник корму додає вище зазначені компоненти в тій чи іншій пропорції в залежності від їх призначення. Тобто обираючи корм, треба враховувати такі характеристики, як:
- Вік (корми для цуценят, дорослих або вікових тварин)
- Породні категорії (дрібні, малі, середні, великі, гігантські породи)
- Стерилізовані або ні
- Рухливі або малорухливі
Корми цих категорій тварин можуть відрізнятися за складниками, рівнем жирності, розміром гранул та ін.
Також корми можуть бути лікувальними та профілактичними. Такі корми призначають ветеринарні лікарі при таких порушеннях :
- Гастрит, гастроентерит, панкреатит
- При дисфункціях нирок
- При захворюваннях печінки
- При сечокам’яній хворобі
- При алергічних проявах на окремі харчові компоненти
Коли ви правильно визначили і підібрали, який корм підходить саме для вашої тваринки, краще за все його не змінювати. Часта заміна корму і годування кормами різного призначення призводить до різноманітних проблем із травленням, які можна не помітити завчасно і перетворити їх в хронічні захворювання. Будьте завжди уважні при виборі раціону і пам’ятайте, що при годуванні сухими кормами у тварин постійно має бути вода у вільному доступі.